Current track

Title

Artist

Background

Soome Instituudi uudiskiri/ juuni 2020

Kirjoittanut 3. kesäkuun 2020

Tere taas, head sõbrad!

Erakordsele kevadele on järgnemas imeline suvi (sest suvi on ju alati imeline), nii et ses osas on asjad endiselt kõige paremas korras. Instituut läheb suvele vastu lootusrikkalt – osad projektid tänaseks on tulemuslikult lõppenud, osad alles ees.

Kõigepealt on meil hea meel teatada, et programmikoordinaatori asendaja instituudi Tartus asuvasse raamatukogusse on leitud! Juba augustis alustab sel kohal tööd juba varasemalt instituudi tegemistega lähedalt seotud ja kursis olnud Heidi Iivari. Tere tulemast, Heidi!

Avasime taas instituudi raamatukogu uksed ja ehkki lahtiolekuajad ja -tingimused on tavapärasest veidi erinevad, ootame pikisilmi kõiki soome kirjandust laenutama.  Raamatukogust kaugel elavatel lugemishuvilistel pole samuti põhjust muretsemiseks, sest endiselt jääb toimima kauglaenutusteenus. Samuti toimub järgmisel nädalal (11.06) vabas õhus raamatuklubi piknik, kus lisaks suupistetele nauditakse ka tuttavas formaadis vaimutoitu.

Märtsis Soome kultuuri- ja teadusinstituutide võrgustiku poolt välja kuulutatud Together Alone projekti taotlusvoorud on tänaseks lõppenud. Projekti eesmärk oli pakkuda leevendust Soome kunstnikele ja loomeinimestele, kelle hulgast paljud olid sunnitud oma tegemised COVID-19 tõttu tühistama või edasi lükkama. Üheksa nädalat ja 437 taotlust hiljem oleme sõlminud lepingu 20 kunstniku, loomeinimese ja rühmitusega üle maailma, et peegeldada käesolevat olukorda erinevate kunstipraktikate kaudu.

Kui juulis saabub instituudi tegevustesse väike paus ja enamus töötajaid siirduvad väljateenitud puhkusele, siis augustis oleme taas töölainel.  Loodame osaleda inimõigusteteemalise pop-up-kooliga Arvamusfestivalil, mis peaks toimuma augusti keskel, ja arutleda Läänemere tuleviku üle ühes paljude koostööpartneritega korraldataval Läänemere päeval, mis esialgsete plaanide kohaselt leiab aset augusti lõpus. Jagame täpsemat infot nende sündmuste kohta juba lähiajal – jälgige meie kodulehte ja FB-voogu.

Suviste kohtumisteni!