Current track

Title

Artist

Background

Sanna Immanen lehdistövirkamieheksi Tallinnaan

Kirjoittanut 14. toukokuun 2020

Ulkoministeriö on nimittänyt Sanna Immasen määräaikaiseksi lehdistövirkamieheksi Suomen Tallinnan-suurlähetystöön. Kausi on kolmivuotinen ja alkaa 1. elokuuta 2020.

Sanna Immanen siirtyy Tallinnaan Viro-instituutin Suomen-edustuston toiminnanjohtajan tehtävästä. Aikaisemmin hän on työskennellyt mm. Suomen Viro-yhdistysten liiton toiminnanjohtajana, Helsingin yliopistossa opettajana sekä Tarton yliopiston Suomen-edustajana. Immanen on toiminut myös pitkään kääntäjänä sekä sisällöntuottajana.

Immasella olevat monipuolinen työkokemus, Viron tuntemus sekä verkostot yhdistettynä viestintä- ja tiimityötaitoihin muodostavat tehtävässä vaadittavan kokonaisuuden ja osaamisen.

Lehdistövirkamies vaikuttaa viestinnän, kulttuurin ja muun promootion keinoin Suomen tavoitteiden edistämiseen ja maakuvaan keskeisissä kohderyhmissä Virossa. Tarkoituksena on edistää Suomen kiinnostavuutta eri alojen yhteistyökumppanina.

Tehtävänä on lisäksi ylläpitää laajoja suhteita Viron mediaan ja maassa toimiviin kansainvälisiin kirjeenvaihtajiin. Lehdistövirkamies toimii yhteistyössä myös Suomen Viron-instituutin kanssa.


Sanna Immanen pressinõunikuks Tallinna

Soome välisministeerium on nimetanud Sanna Immaneni tähtajalisele ametikohale pressinõunikuks Soome suursaatkonda Tallinnas. Kolmeaastane ametiaeg algab 1. augustil 2020.

Sanna Immanen tuleb Tallinnasse Eesti Instituudi Soome esindusest, kus ta on töötanud juhatajana. Varem ta on töötanud mh  Soome-Eesti Seltside Liidu juhatajana, Helsingi Ülikoolis õppejõuna ning Tartu Ülikooli Soome esindajana. Immanen on töötanud kaua ka tõlkija ning sisutootjana.

Immaneni mitmekülgne töökogemus, Eesti tundmus ning võrgustikud koos kommunikatsiooni- ja tiimitööoskustega annavad talle ametis nõutava terviku ja teadmised.

Pressinõunik annab oma sihtrühmas kommunikatsiooni ja kultuurisuhete kaudu ning muul viisil kaasa aidates oma panuse Soome kujundi ja eesmärkide saavutamiseks Eestis. Töö eesmärgiks on aidata kaasa Soome vastu huvi suurendamisele erinevate valdkondade koostööpartnerina. Töö oluliseks osaks on suhete hoidmine Eesti meedia ja riiki akrediteeritud rahvusvaheliste korrespondentidega. Pressinõuniku oluline koostööpartner on ka Soome instituut.

Praeguse pressinõuniku Hannele Valkeeniemi viieaastane ametiaeg lõpeb suvel.

”Eestist sai minule elukutse”

Sanna Immaneni huvi Eesti vastu algas ajaloolises murdepunktis. ”Alustasin gümnaasiumi aastal 1991. Värske gümnasisti õpikud vananesid silmapilkselt. Koolitunnid muutusid vaid huvitavamateks, kui saime jälgida reaalajas, kuidas maailm meie ümber muutub”.

Pärast gümnaasiumi Immanen õppis eesti keelt ja kultuuri Helsingi Ülikoolis. Õpingud ja vahetus Tartu Ülikoolis tegid Eestist Immanenile elukutse. Esimene koolitusele vastav töökoht oli Soome-Eesti Seltside Liidus.

Suund pöördub Soomest Eestisse

Immanen on siiamaani toonud eesti kultuuri Soome ja töötanud Eesti-asjatundjana. ”Olen põhimõtteliselt pidevalt korraldanud üritusi, tõlkinud kirjandust soome keelde, tutvustanud õppevõimalusi ja rääkinud soomlastele sellest, mis on Eestis tore ja huvitav”.

Nüüd aga suund vahetub. Immanen tõdeb, et senine töö on andnud selleks hea aluse. Et saaksid tõlkida või tutvustada teist kultuuri, pead tundma hästi oma keelt ja kultuuri.

”Nüüd on mul lõpuks võimalus kasutada oma Soome tundmust, ning rääkida sellest, mis on tore ja huvitav Soomes. Seega minu töö suund pöördub Soomest Eesti poole. See on minu jaoks isiklikult tegelikult väga suur muudatus. See on minu töökarjääri jaoks väga teretulnud.”

Kevadise koroonaaja on Sanna Immanen veetnud looduse ärkamist jälgides Ida-Soome Pielisjärve kallastel, Koli mäe tippude vastas rahvusmaastikus, mille ka Eero Järnefelt on oma maalidele jäädvustanud.