Current track

Title

Artist

Background

Lauantaina Super-Pesistä Tallinnassa. Lauantaina 15.06-2019, kello 15.00 Hiiun Stadioinilla!

Kirjoittanut 5. kesäkuun 2019

Soome pesapall naaseb Eestisse – Eesti ja Soome koondised kohtuvad laupäeval Tallinnas!

Soome rahvussport pesapall naaseb Eestisse sel laupäeval. Eesti ja Soome kohtuvad Hiiu staadionil Tallinnas kl 15. Pärast maavõistlust  mängitakse samas kohas kunstmuruväljakul esimene Soome pesapalli meeste superpesis-kõrgliiga mäng, kust kohtuvad Imatran Pallo-Veikot ja Hyvinkään Tahko, mäng algab kl 17.

Soome ja Eesti vahel mängiti juba 1930ndatel neli pesapallimaavõistlust, millest Eestil õnnestus võita kõige hilisem aastal 1935. Eesti on osalenud kahel korral Soome pesapalli World Cup-turniiril, Helsingis 1992 ja Turus 2017. Soome võitis mõlemal korral.

–  Loodame, et tuleb hea mäng ja huvitav üritus. Soomel pole tegevsportlasi oma koondises, äkki suudame neile vastu hakata, tõdeb Eesti koondise kapten Kaido Vidder.

Ka kogenud mängijatele on rahvusvaheline mäng erakordne

Soome koondises on palju vanu tippmängijaid, mitmekordseid Soome meistreid. Ühed tuntumad on Oulun Lippo kasvandik Kari Kuusiniemi ning Kari Hakkarainen ja tema poeg Saku Hakkarainen Sotkamon Jymyst.

–  Loomulikult nõustusin kohe kui küsiti. Koondises mängimine on auasi ja rahvusvaheline mäng on uus asi. Esimest korda saan ka mängida koos oma poja Sakuga”, rõõmustab seitsmekordne Soome meister Kari Hakkarainen. Tema ootab sündmuselt väga palju ning arvab, et rahvusvahelisi mänge võiks tulevikus olla rohkem.

Koondiste koosseisud:

Eesti: Raul Eks, Allan Hani, Juhan Karlis, Jaanus Kikas, Rait Klaas, Ari Lustila, Boris Meldre, Kauri Täht, Taavi Täht, Olari Untera, Kaido Vidder (kapten/mängujuht)

Soome: Onur Alakas, Kari Hakkarainen, Saku Hakkarainen, Tuomas Hautala, Jonne Hyvönen, Vesa Jaakonaho, Aleksi Järviaho, Kari Kuusiniemi, Markus Kuusiniemi, Timo Makkonen, Hannes Pöllänen, Riku Rantanen, Tommi Riikonen. Vesa Lipsanen (kapten/mängujuht)

Lisainfot Eestipesis-üritusest: https://www.ipv.fi/fi/tallinna

Soome koondis Turu World Cup -turniiril 2017. Foto: Ismo Söderling. Soome võitis turniiri.

Eesti koondis saabub Turu World Cup –turniiri avamisele. Foto: Teemu Kekola